28 maja 2018

PGE Narodowy

Stadion wczoraj

Z dawnego Stadionu Dziesięciolecia pozostały tu już tylko relikty. Największy i najbarwniejszy Jarmark Europy zniknął ze swoimi straganami i straganiarzami, oferującymi najróżniejsze przedmioty – od skarpetek, poprzez kasety magnetofonowe, a kończąc na cennych pomarańczach czy kiełbasach. Krążą jeszcze po Warszawie, małego tego – po całej Polsce – anegdoty, jak to zamiast psa kupiono tu niedźwiedzia, jak w wąskich uliczkach tego miasta w mieście sprzedawano zagraniczne wyroby tytoniowe. Gdy jednak handel przestał kwitnąć, a przed Polakami pojawiła się szansa ugoszczenia Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku rozpoczęły się dywagacje jak wyglądać ma nowy, reprezentacyjny obiekt.

Stadion dziś

Obecny Stadion PGE Narodowy wybudowano w latach 2007-2011, wyposażając go w najnowsze rozwiązania techniczne. Projekt powstał przy kooperacji dwóch biur architektonicznych – z Warszawy oraz z Berlina. Przemyślany został w taki sposób, aby zapewnić organizację zarówno widowisk sportowych, jak i koncertów muzycznych czy innych wydarzeń społecznych. Ponadto w budynku mieszą się powierzchnie biurowe, handlowe, hotelowe i gastronomiczne. Stadion znajduje się dokładnie na wałach wyburzonego Stadionu Dziesięciolecia w odległości ok. 1,5 km od naszego hostelu. Można dotrzeć do niego pieszo lub korzystając ze środków komunikacji miejskiej.

Co oferuje Stadion PGE Narodowy?

  • zwiedzanie z przewodnikiem jedną z tras: „Piłkarskie emocje”, „Dotknij historii”, PGE Narodowy dla Juniora,
  • możliwość wejścia na punkt widokowy z piękną panoramą miasta,
  • zawody gokartowe – w tym roku będzie to już 4 sezon!
  • kolejkę tyrolską – czynna od 27 maja!
  • naukowe imprezy plenerowe,
  • zimowe atrakcje (lodowisko, górka lodowa Actimela, Bumper Cars i inne),
  • wydarzenia sportowe (mecze piłki nożnej, itp.)
  • wydarzenia kulturalne (targi książki, koncerty muzyczne, festiwale, itp.)

Planując udział w wydarzeniach organizowanych na Stadionie warto zarezerwować miejsce w naszym hostelu na Pradze. Zapewniamy tanie noclegi w bardzo dobrym standardzie blisko „Narodowego”. Warto też odwiedzić Stadion, jeśli się zatrzymaliście w naszym hostelu i planujecie zwiedzić najciekawsze miejsca w Warszawie.