Regulamin

24 lipca 2015

Regulamin

 1. Doba hostelowa obowiązuje od godziny 14:00 do godziny 11:00
 2. Cisza nocna obowiązuje w godzinach 22:00 – 6:00
 3. Recepcja hostelu czynna jest 24 godziny na dobę. Jednak jeżeli Goście planują przyjazd po godzinie 20:00, powinni o tym odpowiednio wcześniej poinformować.
 4. Hostel objęty jest monitoringiem i znajduje się pod całodobową ochroną.
 5. W hostelu można wykupić łóżko/a lub cały pokój.
 6. Opłata za nocleg powinna być uiszczona najpóźniej w chwili meldowania się w hostelu.
 7. Wyłącznie osoba zameldowana w hostelu może korzystać z łóżka hostelowego. Nie można przekazać czy udostępnić pokoju lub łóżka hostelowego osobom trzecim. W sytuacjach wyjątkowych należy zgłosić prośbę obsłudze.
 8. Osoby zameldowane mogą przyjmować gości na terenie hostelu wyłącznie za wiedzą i zgodą pracownika recepcji, nie dłużej jednak niż do godziny 22.00.
 9. Ceny podane na stronie są w PLN i zawierają 8% podatek VAT. Mogą się różnić w zależności od pory roku, promocji, obłożenia hostelu. Hostel zastrzega sobie prawo do zmiany cen w czasie wydarzeń specjalnych w Warszawie.
 10. Za wypożyczenie ręcznika oraz pranie pobierana jest opłata dodatkowa wg dostępnego w recepcji cennika.
 11. Meldując się w hostelu goście są zobowiązani okazać do wglądu ważny dowód tożsamości ze zdjęciem
 12. Odpowiedzialność finansową za zniszczone w trakcie pobytu mienie będące własnością hostelu ponoszą Goście. Od grup liczących minimum 6 osób pobierana jest kaucja w wysokości 50 zł/os. W przypadku braku zniszczeń kaucja jest zwracana przy wymeldowywaniu z hostelu.
 13. W przypadku zgubienia klucza do pokoju lub budynku pobierana jest opłata w wysokości 30 zł.
 14. Przed wymeldowanie z hostelu, Goście proszeni są o pozostawienie kluczy w recepcji.
 15. W przypadku nie opuszczenia pokoju lub łóżka do godz. 11:00 a miejsce jest objęte kolejną rezerwacją obsługa hostelu ma prawo wejść do pokoju bez obecności Gościa, spakowania jego rzeczy oraz umieszczenia ich w przechowalni bagażu.
 16. W całym budynku hostelu obowiązuje całkowity zakaz palenia. W przypadku złamania go i włączenia się przeciwpożarowych alarmów Goście będą obciążani kosztami nieuzasadnionego wezwania Straży Pożarnej.
 17. W hostelu obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych, środków narkotyzujących oraz substancji psychotropowych.
 18. Hostel zastrzega sobie prawo do wezwania Policji, Straży Miejskiej lub ochrony w przypadku, gdy Gość zachowuje się agresywnie i narusza porządek oraz bezpieczeństwo innych Gości. W takim przypadku Gość może zostać poproszony o opuszczenie hostelu bez możliwości zwrotu pieniędzy za niewykorzystane noclegi.
 19. W przypadku gdy osoba meldująca się w hostelu jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających hostel może odmówić przyjęcia, bez zwracania kosztów noclegu.
 20. Hostel zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia Gościa, który w czasie poprzedniego pobytu znacznie naruszył Regulamin
 21. Hostel akceptuje pobyt małych zwierząt pod warunkiem spełnienia przez Gości następujących punktów: rezerwacji całego pokoju, uiszczenia kaucji w wysokości 100 zł na wypadek zniszczeń, poinformowania obsługi hostelowej o pobycie zwierzęcia przed przyjazdem.
 22. Hostel nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy osobiste pozostawione w pokojach i częściach wspólnych. Goście mogą skorzystać z depozytu w recepcji i przechować tam rzeczy wartościowe.
 23. Pozostawione rzeczy osobiste Gości będą przez hostel przechowywane do 30 dni kalendarzowych. Po upływie tego okresu zostaną zutylizowane.
 24. Właściciel hostelu nie ponosi odpowiedzialności za awarie spowodowane przez tzw. siłę wyższą (brak wody, prądu, światła, itp.).
 25. Spożywanie posiłków w pokojach nie jest dozwolone. Prosimy o korzystanie ze stołu w części wspólnej.
 26. Jeśli któryś z naszych gości zwymiotuje i nie będzie chciał (lub potrafił) po sobie sprzątnąć, obciążymy go dodatkową opłatą w wysokości 100 zł za wykonanie tej paskudnej roboty.

WARUNKI REZERWACJI:

 1. W przypadku rezerwacji indywidualnych dokonywanych powyżej 10 dni przed przyjazdem należy wpłacić zaliczkę w wysokości min. 30% całej kwoty. Pozostałą kwotę należy opłacić najpóźniej na 7 dni przed przyjazdem. Istnieje możliwość zapłacenia pozostałej kwoty w dniu przyjazdu w recepcji, po uprzednim ustaleniu takiej formy z obsługą hostelu. Rezerwacje poniżej 10 dni przed przyjazdem powinny być opłacone od razu, w pełnej kwocie.
 2. Warunki rezerwacji grupowych – powyżej 10 osób – mogą być ustalane indywidualnie.
 3. Rezerwując miejsce w hostelu Goście potwierdzają zapoznanie się z regulaminem i jego zaakceptowanie.
 4. Wpłynięcie na konto hostelu zaliczki lub pełnej kwoty jest potwierdzeniem rezerwacji.
 5. Wpłaty za rezerwacje należy dokonywać za pomocą płatności elektronicznej PAYU dostępnej na stronie lub bezpośrednio na konto: xxx
 6. Korzystając z opcji przelewu na konto w tytule przelewu należy wpisać nazwisko oraz daty pobytu.

WARUNKI ANULOWANIA:

 1. W przypadku rezerwacji indywidualnych anulowania można dokonać do 7 dni przed przyjazdem i otrzymać całkowity zwrot wpłaconej zaliczki lub też pełnej kwoty. Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku anulowania pobytu po tym terminie.
 2. Jeżeli Gość nie pojawi się w hostelu w dniu rozpoczęcia rezerwacji hostel zastrzega sobie prawo do zatrzymania wpłaconej zaliczki lub pełnej kwoty za pobyt, jak również do obciążenia Gościa dopłatą za pobyt, w przypadku gdy płatność nie została zrealizowana wcześniej. Hostel zastrzega sobie także prawo do anulowania rezerwacji na pozostałe doby, chyba że Gość poinformuje obsługę hostelową o późniejszym przybyciu.
 3. Warunki anulowania rezerwacji grupowych – powyżej 10 osób – będą ustalane indywidualnie.
 4. W przypadku płatności kartą hostel zastrzega sobie prawo do pomniejszenia kwoty zwrotu o 10%.